sayfa içeriği Skip to main content
search

İletişim ve haberleşme alanındaki teknolojilerin hızla gelişmesi uluslararası ticaretin ve uluslararası iletişimin artmasına zemin hazırladı. Uluslararası ticaret ve iletişimin artması da tercüme hizmetine olan gereksinimi arttırmıştır. Ticari anlaşmalar ve ticari sözleşmeler, ihale belgeleri, pasaport, kimlik belgesi, diploma ve vize evrakları gibi farklı amaçlara yönelik belgelerin tercüme edilmesine ihtiyaç duyulma oranı hala daha her gün artmaktadır. Bu durumda yüksek kaliteye sahip profesyonel tercüme hizmeti almak isteyen kişiler, işinde uzman tercüme firması arayışı içerisine girmektedir. Ancak çok fazla tercüme firması olmasına rağmen alanında yetkin olmayan tercümanlarla çalışan ve profesyonel hizmet vermeyen çok sayıda tercüme firması da bulunmaktadır. Peki, Tercüme hizmetine gereksinim duyulduğu durumlarda hizmet alacağınız tercüme firmasını seçerken dikkat etmeniz gereken şeyler nelerdir?

Güven, Kalite ve Uygun Fiyat ile

ÇeviriGo ekibi her zaman yanınızda…

Çok sayıda tercüme firması olmasına rağmen kurumsal anlamda profesyonel hizmet veren firma sayısı daha azdır. Tercüme hizmeti alacağınız firmada dikkat etmeniz gereken unsurlar ise bizlere göre şu şekildedir:

·       Tercüme hizmeti alacağınız firmanın tercümanlık federasyonuna kayıtlı olup olmadığını kontrol etmelisiniz.

·       Tercüme firmasının ulaşabileceğiniz bir web sitesi, mail adresi, telefonu ve açık bir adresi olup olmadığına bakmalısınız. (Pandemi ile beraber home ofis artışları normaldir.)

·       Tercüme firmasında çalışan tercümanların alanlarında uzman olup olmadığının araştırabilirsiniz.

·       Tercüme firmasının marka tescilinin olup olmadığına bakabilirsiniz.

·       Tercüme firmasının faaliyetlerine başlama yılına ve referanslarına dikkat etmelisiniz.

·       Tercüme firmasının meslek sorumluluk sigortası olup olmadığını araştırabilirsiniz.

·       Hizmet alacağınız firmanın yeminli tercüme firması olup olmadığını kontrol etmelisiniz.

·       Tercüme firmasının tercüme faaliyetini yapabileceğine dair belgelerinin olup olmadığına bakmalısınız.

·       Tercüme firmasının adresinin olduğu şehirde Federasyona üye olan bir derneğe kayıtlı olup olmadığına dikkat etmelisiniz.

·       Tercüme hizmeti talep ederken sadece uygun fiyatlı olması açısından daha düşük fiyatlar veren ve güvenilir olmayan tercüme firmalarını tercih etmemelisiniz. Böyle bir durumda daha düşük fiyatlara daha kalitesiz tercüme hizmeti almak durumunda kalabilirsiniz ki en çok yaşanan senaryoların başında gelir.

Leave a Reply

Close Menu

Başarınızın anahtarı!

Ekibimiz tüm heyecanı ve dinamikliği ile sizin için yeni nesil araçlarla hizmet vermeye devam ediyor.

ÇeviriGo

Firüzağa Mah.
Boğazkesen Cd.
Set Sk. 6/2
Beyoğlu, İST

W: +90(544)462 8170
E: info@cevirigo.com

error: İçerik korunmaktadır!