Makedonca Tercüme Çeviri

ÇeviriGo Dil Hizmetleri Makedonca tercüme çeviri işlerinde genel olarak pasaport, diploma, doğum belgesi, nüfus cüzdanı, evlilik cüzdanı, mezuniyet belgesi, kitap, makale, web site, sözleşme ve buna benzer diğer resmi, ticari, teknik evrak-dokümanlar için yeminli ve noter onaylı yazılı Makedonca tercüme çeviri hizmeti sunmaktadır.

Makedonca tercüme çeviri işleri 1000 boşluksuz karakter (harf) üzerinden hesaplanır ve bu 1000 boşluksuz karakter yaklaşık 1 paragrafa tekabül eder. Tercüme çeviri yapılacak belgenin içeriğine ve  hacmine göre fiyatlandırmalar yapılır. Makedonca tercüme çeviri işleri deneyimli, alanında uzman Makedonca yeminli tercümanlarımız tarafından gerçekleştirilmektedir. Makedonca tercüme çeviri için bizi 0544-462-8170 numarasından arayarak, info@cevirigo.com adresine mail göndererek veya sitemizin iletişim kısmındaki ‘Bize Yazın’ formunu doldurarak fiyat teklifi ve destek alabilirsiniz.

Makedonya Büyükelçiliği, Konsolosluğu, Fahri Konsolosluğu için tıklayın.

Makedonca Güney Slav dillerinin doğu grubundan bir dildir. Makedonların ve Makedonya Cumhuriyeti’nin resmî dilidir. Makedonca yazıya dökülen ilk Slav dilidir. Yazıya dökülmesiyle (9. Yüzyıl) gelişmeye başlar. Makedon dili yüzyıllarca komşuları tarafından inkar edildi. Bulgarlar Makedonca’yı Bulgarca’nın bir diyalekti kabul ettiler. Makedonca ilk gelişmesine rağmen ilk sözlük 1875’de Gjorgji Pulevski tarafından kaleme alınmış, 1903’de standartlaşmış, 1945’de Tito ve Anti-faşist Makedon Meclisi tarafından 1945’de resmiyet kazanmıştır. Fonetiğe uygun harflerle Krste Misirkov adlı Makedon dilbilimci tarafından ilk Makedon alfabesi 1903’de oluşturulmuştur. Daha sonradan 1945 yazıda da uyum sağlamak amacıyla aynı seslerle Anti-Faşist Makedon Meclisi tarafından yeniden düzenlenmiştir. Makedoncanın varlığını uzun yıllar kabul etmeyen Bulgaristan, 1999 yılında imzalanan protokol ile Makedonya Cumhuriyeti’nin resmi dili olarak Makedoncayı kabul etmiştir.

*Bu yazı Vikipedi özgür ansiklopedisinin kaynakları kullanılarak hazırlanmıştır