Kırgızca Tercüme Çeviri

ÇeviriGo Dil Hizmetleri Kırgızca tercüme çeviri işlerinde genel olarak pasaport, diploma, doğum belgesi, nüfus cüzdanı, evlilik cüzdanı, mezuniyet belgesi, kitap, makale, web site, sözleşme ve buna benzer diğer resmi, ticari, teknik evrak-dokümanlar için yeminli ve noter onaylı yazılı Kırgızca tercüme çeviri hizmeti sunmaktadır. Ayrıca toplantılarda, konferanslarda, ikili görüşmelerde, fuarlarda ve diğer etkinliklerde Kırgızca ardıl, sözlü ve simültane  tercüme çeviri hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.

Kırgızca tercüme çeviri işleri 1000 boşluksuz karakter (harf) üzerinden hesaplanır ve bu 1000 boşluksuz karakter yaklaşık 1 paragrafa tekabül eder. Tercüme çeviri yapılacak belgenin içeriğine ve  hacmine göre fiyatlandırmalar yapılır. Kırgızca tercüme çeviri işleri deneyimli, alanında uzman Kırgızca yeminli tercümanlarımız tarafından gerçekleştirilmektedir. Kırgızca tercüme çeviri için bizi 0544-462-8170 numarasından arayarak, info@cevirigo.com adresine mail göndererek veya sitemizin iletişim kısmındaki ‘Bize Yazın’ formunu doldurarak fiyat teklifi ve destek alabilirsiniz.

Kırgızca veya Kırgız Türkçesi (Kırgızca: Кыргыз тили (Kiril), Kırgız tili (Latin), Altay dilleri’nin Türk dili’nin dallarından Kıpçak grubuna ait bir Türk dilidir. Kazakça ile yakın özellikler gösteren Kırgızca, yaklaşık 5 milyon kişi tarafından konuşulmakta olup Kırgızistan’ın birinci resmî dilidir.

Eski tarihi geçmişe sahip Kırgız dili 1800 yıllarına kadar daha çok sözel şekilde gelişmiştir. Sonra arap alfabesi kullanılarak Kırgız kelimeleri yazılmaya başlamıştır ve 1917’de Sovyetlerin İktidara gelmesi ile her alanda gelişmeye başlamıştır. Aynı zamanda dünyaca ünlü ‘Manas’ destanı Krıgızcadır ve ünlü yazar Cengiz Aytmatov da eserlerinin bir çoğun Kırgızca dilinde yazmıştır.

Kırgızistan Büyükelçiliği, Konsolosluğu, Fahri Konsolosluğu için tıklayın.

*Bu yazı Vikipedi özgür ansiklopedisinin kaynakları kullanılarak hazırlanmıştır