sayfa içeriği Skip to main content
search

Bir markete girdiğinizde bazı ürünlerin üzerinde farklı birkaç dilde talimatlar yazıldığını görmüşsünüzdür. Başka ülkelerde üretilen bu ürünlerin tamamında tercüme işlemleri gerçekleştirilmektedir.
Yiyecek ve içecek endüstrisi tercümelerine özel ekibimiz bu alanda yaptıkları binlerce tercüme ile tüketicilerin bilgilendirilmesinde önemli rol oynamışlardır. Aynı zamanda üretici firmaların herhangi bir hukuk ihlali yaşamaları engellenmiştir.
Günümüzde yiyecek içecek endüstrileri sıkı denetime tabi tutulmaktadır. Paketlemelerde ürünler hakkında hemen hemen tüm bilgilerin yer alması istenmektedir. Farklı ülke pazarlarına girerken kalori değerleri ve ağırlık birimlerinde ülkelerin standartlarına göre yazılmalıdır.

Otel ve restoranlar için menü çevirileri

Her ülkenin kendine has mutfak alışkanlıkları ve damak zevki vardır. Turist olarak gittiğiniz bir ülkede kaldığınız otelin menüsünde veya gittiğiniz restoranın menüsüne yabancılık çektiğiniz oldu mu? Yemeğin ismini bilmediğiniz durumlarda bile içindekileri bilmeniz o yiyeceği isteyip istemediğinize karar vermek için önemli bir ihtiyaç. Tüm dillerde menü tercümesi hizmetlerimizle misafirlerinizi en iyi şekilde ağırlayabilirsiniz!

Gıda sektöründe pazarlama ve reklam tercümesi

Yiyecek – içecek üretimi veya satışı üzerine faaliyet gösteren markanızın kullanıcıyla temasa geçen her türlü tanıtım faaliyetinde tatlı bir iletişim kurmak ister misiniz? Gıda sektöründeki şirketinizin kurumsal web sitelerinin veya e-ticaret sitelerinin çeviri ve lokalizasyonu, geleneksel ve dijital platformlardaki reklam ve iletişim faaliyetleri için tercüme hizmetleri sunuyoruz.

Etiket ve ambalaj çevirileri ile katalog tercümeleri

Üretici ve satıcı firma ve markalar, toptan ve perakende marketler için en önemli tercüme ihtiyaçlarından biri de etiket, ambalaj ve ürün katalog çevirileridir. Gıda ambalajlarının tercümesinde içerik kadar terminoloji ve format da önemlidir. Her türlü gıda etiket ve ambalaj çevirisi, bu alanda tecrübeli ekiplerimiz tarafından titizlikle yapılıyor!

Gıda mühendisliği tercümesi

Gıdanın uluslararası mevzuatlara veya kalite kontrol süreçlerine uygun bir şekilde üretimi, gıda güvenliği ve hijyeni, gıdanın depolanması, transfer edilmesi ve uygun koşullarda muhafaza edilerek tüketiciye ulaştırılması gibi pek çok önemli adımda çeviri hizmetlerimizle yanınızdayız.

Yemek tarifi tercümesi

Yemek tarifleri farklı kültürlere ait gastronomik lezzetleri paylaşmanın en güzel ve etkili yöntemlerinden biridir. Çok dilli TV programları, yemek blogları, gazete ve dergiler için yemek tarifi çevirisi hizmetlerimiz ile nefis çeviriler

Leave a Reply

Close Menu

Başarınızın anahtarı!

Ekibimiz tüm heyecanı ve dinamikliği ile sizin için yeni nesil araçlarla hizmet vermeye devam ediyor.

ÇeviriGo

Firüzağa Mah.
Boğazkesen Cd.
Set Sk. 6/2
Beyoğlu, İST

W: +90(544)462 8170
E: info@cevirigo.com

error: İçerik korunmaktadır!