Belarusça Tercüme Çeviri

ÇeviriGo Dil Hizmetleri Belarusça tercüme çeviri işlerinde genel olarak pasaport, diploma, doğum belgesi, nüfus cüzdanı, evlilik cüzdanı, mezuniyet belgesi, kitap, makale, web site, sözleşme ve buna benzer diğer resmi, ticari, teknik evrak-dokümanlar için yeminli ve noter onaylı yazılı Belarusça tercüme çeviri hizmeti sunmaktadır. Ayrıca toplantılarda, konferanslarda, ikili görüşmelerde, fuarlarda ve diğer etkinliklerde Belarusça ardıl, sözlü ve simültane  tercüme çeviri hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.

Belarusça tercüme çeviri işleri 1000 boşluksuz karakter (harf) üzerinden hesaplanır ve bu 1000 boşluksuz karakter yaklaşık 1 paragrafa tekabül eder. Tercüme çeviri yapılacak belgenin içeriğine ve  hacmine göre fiyatlandırmalar yapılır. Belarusça tercüme çeviri işleri deneyimli, alanında uzman Belarusça yeminli tercümanlarımız tarafından gerçekleştirilmektedir. Belarusça tercüme çeviri için bizi 0544-462-8170 numarasından arayarak, info@cevirigo.com adresine mail göndererek veya sitemizin iletişim kısmındaki ‘Bize Yazın’ formunu doldurarak fiyat teklifi ve destek alabilirsiniz.

Belarusça, Rusça ile beraber Belarus’un (Beyaz Rusya) resmi dili. Hint-Avrupa dil ailesinin Slav Dilleri grubunun Doğu Slav Dilleri alt grubuna dâhil olup toplam konuşan sayısı yaklaşık 7 milyondur.

Belarusçanın iki farklı standardı mevcuttur. İlki Narkamaŭka da denilen 1933 yılından beri kullanılmakta olan resmi form; ikincisi Taraškevica da denilen 1918-1933 arasında kullanılmış olan klasik formdur. Klasik form, resmi formdan temel olarak yazım konusunda ayrılsa da morfoloji ve sözcük dağarcığı bakımından da farklılık gösterir. Resmi form Rusçaya, klasik form da Lehçeye yakındır.

Türkiye’de Belarus ülkesini Beya Rusya ve resmi dili de Belarusça değil, Beyaz Rusça olarak yanlış bilinmektedir. Bu eksiği gidermek için Türkiye’deki Belarus Büyükelçiliği ve Başkonsolosluğu başta olmak üzere tercüme büroları da çalışmalar yapmakta ve desteklemektedir.

Belarus Büyükelçiliği, Konsolosluğu, Fahri Konsolosluğu için tıklayın.

*Bu yazı Vikipedi özgür ansiklopedisinin kaynakları kullanılarak hazırlanmıştır