Azerice Tercüme Çeviri

ÇeviriGo Dil Hizmetleri Azerice tercüme çeviri işlerinde genel olarak pasaport, diploma, doğum belgesi, nüfus cüzdanı, evlilik cüzdanı, mezuniyet belgesi, kitap, makale, web site, sözleşme ve buna benzer diğer resmi, ticari, teknik evrak-dokümanlar için yeminli ve noter onaylı yazılı Azerice tercüme çeviri hizmeti sunmaktadır. Ayrıca toplantılarda, konferanslarda, ikili görüşmelerde, fuarlarda ve diğer etkinliklerde Azerice ardıl, sözlü ve simültane  tercüme çeviri hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.

Azerice tercüme çeviri işleri 1000 boşluksuz karakter (harf) üzerinden hesaplanır ve bu 1000 boşluksuz karakter yaklaşık 1 paragrafa tekabül eder. Tercüme çeviri yapılacak belgenin içeriğine ve  hacmine göre fiyatlandırmalar yapılır. Azerice tercüme çeviri işleri deneyimli, alanında uzman Azerice yeminli tercümanlarımız tarafından gerçekleştirilmektedir. Azerice tercüme çeviri için bizi 0544-462-8170 numarasından arayarak, info@cevirigo.com adresine mail göndererek veya sitemizin iletişim kısmındaki ‘Bize Yazın’ formunu doldurarak fiyat teklifi ve destek alabilirsiniz.

Azerice, Azerbaycan Türkçesi ya da Azerbaycanca, Türk dillerinin Oğuz grubu içerisindedir ve Türk halklarından biri olan Azerilerin ana dilidir. Türkiye Türkçesi, Azerbaycan Türkçesine en yakın dildir. En çok konuşucusu İran Azerbaycanı’nda bulunan dil, Azerbaycan Cumhuriyeti’nin resmi dilidir. Rusya Federasyonu’nun özerk Dağıstan Cumhuriyeti’nde ise resmi dillerden biridir.

Azerice, Azerbaycan’da 9.600.000, İran’da ise 12-18 milyon kişi tarafından konuşulmaktadır. Irak Türkmenlerinin dili da Azericeye benzer. Azerbaycan’da 1991 yılı itibarıyla Azericeye uyarlanan Latin alfabesi yeniden kullanılmaya başlanmıştır. Türkiye’de Ardahan, Kars, Iğdır illerinde konuşulur.

Tarihi seyir içersinde de Türkçeye en çok benzeyen Türk dillerinden birisidir. Bunun nedenlerinden birisi Azerbaycan Türkçesi de Türkiye Türkçesi gibi Oğuz grubuna dahil olmasıdır. Aynı zamanda yazı dili de olan Azerice yazı dili geleneğine sahip olma bakımından Türkiye Türkçesiyle hemen hemen paraleldir. Dolayıcıyla hem kültürel hem de siyasi, ekonomik, ticari ve sosyal ilişkilerin sıkı olduğu Türkiye ve Azerbaycan’da Azerice tercüme çeviri işlerine en yoğun talep görülmektedir.

Azerbaycan Büyükelçiliği, Konsolosluğu, Fahri Konsolosluğu için tıklayın.

*Bu yazı Vikipedi özgür ansiklopedisinin kaynakları kullanılarak hazırlanmıştır